Jak poznat těhotenství

Jak poznat těhotenství

Pokládáte si právě otázku, jak poznat těhotenství? Nejjistější je samozřejmě obrátit se na lékaře, či si udělat těhotenský test.

Většina lékařů doporučuje si těhotenský test udělat až po první menstruaci. Ten si můžete zakoupit prakticky v každé lékárně a v optimálním případě byste si jej měla udělat v ranních hodinách.

reklama
Stačí vyndat podlouhlý testovací papírek z obalu a ponořit jej do moči. Pokud po chvíli na papírku uvidíte dvě čárky, můžete si být jistá, že jste těhotná. Většina těhotenských testů je velmi spolehlivá. V případě, že snad pochybujete, můžete si udělat testů několik. Následně stačí kontaktovat lékaře a ten vše potvrdí na 100%.

Pokud jste příliš netrpělivá a těch několik dní do první menstruace se vám nechce čekat, možná své těhotenství zjistíte podle signálů, které vysílá vaše tělo. A když už je řeč o menstruaci, právě její vynechání vám může napovídat, že jste pravděpodobně v jiném stavu. Ne vždy se však na vynechanou menstruaci lze spoléhat. Nemusí jít totiž o znamení, že jste těhotná, ale vše může mít mnoho dalších příčin. Například fyzické a psychické napětí, blížící se klimakterium, případně zdravotní problémy.

Na otázku, jak poznat těhotenství si však lze odpovědět i pomocí dalších viditelných signálů. Zejména ženy, které již těhotné byly, obvykle další těhotenství dokážou na základě pozorování změn na svém těle poměrně přesně rozpoznat. Jisté je, že se tyto změny mohou projevit nejdříve týden po otěhotnění.

Jak poznám, že jsem těhotná?

Tím asi nejméně příjemným příznakem těhotenství může být nevolnost a nechuť k jídlu. Tyto záležitosti dle výzkumů postihují až dvě třetiny nastávajících maminek. Většinou se po nějaké době vše vrátí do normálu. U každé ženy je míra projevů nevolností různá. Zkrátka a dobře, každý organismus je jinak „naprogramován“.

Bylo zjištěno a na základě výpovědi těhotných žen mnohokrát potvrzeno, že těhotným ženám se nápadně zlepšuje čich. To je na jednu stranu jistě pozitivní, na druhou stranu to však nese i svá úskalí. Vůně, které vám před těhotenstvím byly příjemné, mohou na vás nyní mít přesně opačný vliv.

Mezi další signály prokazující těhotenství patří rovněž časté močení, zvýšená únava, změny nálad či pálení žáhy. Pokud vás trápí většina z výše zmíněných nepříjemností, neváhejte a pořiďte si těhotenský test, s největší pravděpodobností jste „v tom“!

reklama
Podělte se s námi o své zkušenosti a rady ( diskutuj a vyhraj )
Jak poznat těhotenství Diskuse

Může Vás také zajímat
Příznaky těhotenství, Těhotenský test

Související články
Jak poznat ovulaci
Ovulační test
Spermiogram
Mateřská dovolená
Porodné